שחזור וגיבוי נתונים

מעבדת שחזור מידע ג'יליין מציעה לכם שחזור של כל סוגי הקבצים שנמחקו, עם אחוזי הצלחה כמעט מקסימליים.

כל מי שעבד אי פעם בצורה אינטנסיבית על גבי מחשב, מכיר לפחות אחד מן התרחישים הללו, המחשב נשאר דולק בשעות הלילה וסופת ברקים גרמה להשמדה מוחלטת של הכונן הקשיח, וירוס מתוחכם הצליח לחצות את חומת אבטחת המידע שלכם ולמחוק את כל המידע השמור במחשב או שחלילה נתקלתם בתקלה חמורה שהביאה להשבתה של המחשב.
בכל אחד מהתרחישים האלו קיים נזק כלכלי הדורש רכישת מרכיבי חומרה תחליפיים, אך הנזק האמיתי הנובע מהם הוא אובדן המידע.

בין אם מדובר במחשב ביתי עליו שמורים תמונות, סרטונים ועוד, או במחשב עסקי המכיל תכניות עבודה ומידע תפעולי של העסק, הנזק שבאובדן הנתונים והקושי בשחזור המידע אינם גזירת גורל! שירות גיבוי נתונים מבוצע על ידי מערכת אוטומטית המותקנת במחשבך ואחראית על ביצוע שליחה מרוכזת של כל המידע בפרק זמן נתון (על פי הגדרות המערכת) אל שרת מרוחק בו נשמר המידע. זוהי הדרך הטובה ביותר לישון בשקט, בידיעה שהמידע שלכם מגובה כראוי ובאופן שוטף.

שירותי גיבוי נתונים חיוניים גם עבור בעלי עסקים המחויבים לשמור את המידע מול לקוחותיהם, לדוגמא בתעשיות התעופה הדרישה המינימאלית לשמירת המידע היא כשבע שנים.

שחזור נתונים

בכל מחשב, נייד או נייח, ניתן למצוא לא מעט קבצים חשובים, בין אם מבחינה כלכלית, אישית או רגשית.

הבעיה היא שלמחשבים יש לא מעט תקלות, אפילו עד להרס מוחלט של מערכת ההפעלה.

לא כולם יודעים, אבל במקרים רבים ניתן בהחלט לשחזר קבצים שנמחקו, כך שנחשבו לאבודים, לא פחות.

לכל אחד מאיתנו, יש תמונות חשובות מאד במחשב, בכונן הנייד, על גבי דיסקים או אפילו בטלפון הנייד.

הבעיה היא שכל אחד מאלה עלול להינזק באינספור דרכים, ובכך להותיר אותנו חרדים לגורל התמונות, שבוודאי טומנות בחובן ערך רגשי אדיר עבורנו.

דיסק קשיח, מעצם היותו כזה, נועד לאחסן בתוכו מאגר עצום של קבצים, מסמכים, תוכנות, שירים וכן הלאה.

הבעיה היא שאף דיסק קשיח אינו חסין מפני פגיעות שונות : יכולות אלה להיות פגיעות פיזיות, וירוסים אשר מוחדרים לכונן או כל דבר אחר.

כשזה קורה, כמעט מובן מאליו שיהיו בנמצא קבצים אשר יש רצון לשחזר.

שחזור מידע מדיסק קשיח מצריך ידיים מיומנות, ואסור שייעשה לבד.

באינטרנט פזורים מדריכים רבים לכך, אשר מתגלים לא פעם כחסרי תועלת לחלוטין, ועלולים אף להחמיר את הנזק.

רק חברות שחזור מידע מקצועיות יוכלו להשיב את הכוננים הקשיחים לתחיה, יחד עם כל הקבצים החשובים שבוודאי נמצאים בהם.

יש מקרים, שבהם הגודל לא קובע, והדוגמא הטובה ביותר לכך הוא התקן דיסק און קי (disk on key). 

אלה עשויים להיות זעירים בגודלם, אך להכיל קבצים בעלי חשיבות אדירה, לעיתים אפילו מבחינה כלכלית. נזק חיצוני להתקנים אלה, מיותר לציין, עלול להיות צרה צרורה.


​​ג'ליין מעבדה מוסמכת לשחזור.

צוות מעבדת ג'יליין לשחזור מידע, הינו מיומן ובעל מקצועיות מקסימלית בכל הנוגע למשימה המורכבת של שחזור, הדבר עשוי להידרש עקב שבר, רטיבות או תקלה טכנית אחרת במכשיר, ולעיתים ללא סיבה נראית לעין שאינה מקצועית בתחום. השחזור נעשה באמצעות מעבדה מקצועית אשר תחום ההתמחות שלה הוא שחזור קבצים שנמחקו. מעבדת ג'יליין תעניק גם שירותים חשובים מלבד שחזור קבצים, לרבות שחזור תמונות,שחזור קבצי אקסל, שחזור מידע, שחזור נתונים, שחזור אייפון, שחזור קבצים מדיסק און קי ועוד.
השחזור נעשה באמצעות ציוד טכנולוגי מתקדם, לרבות תוכנה לשחזור קבצים, ומאופיין באחוזי הצלחה גבוהים בכל קנה מידה.
השירותים הללו ניתנים לכל סוגי המחשבים, ומתייחסים למגוון תקלות עצום בגודלו.

טיפים לגיבוי ושחזור מידע


אסטרגטגייה מקיפה לגיבוי המידע והדאטה בייס שלך היא נחוצה יותר מתמיד . הרבה מאוד אנשים מחכים עד שיקרה משהו למידע החשוב ביותר שלהם ואז רק נזכרים שהגיבוי הוא הדבר הכי נחוץ ! גיבוי מקצועי זו דרך מעולה להגן על עצמך מוירוסים, פריצות, דיסקים קשיחים זולים וכדומה… אם כל זה לא היה משפיע על חיי היום יום שלנו, לא היינו צריכים גיבוי, אך גיבוי המידע שלנו הוא מעל הכול ולכן צריך לשים דגש על כך !

שלב ראשון :
תכנון גיבוי המידע שלנו

תחשבו היכן תגבו את המידע שלכם .
המנעו מלשמור את הגיבוי במקום שעלול להרטב בכל דרך כלשהי .
תחשבו על המקרה הכי גרוע לדוגמת "רעידת אדמה" שבמקרה כזה עדיין המידע שלך ישאר מגובה, גיבוי ב"ענן" הוא פתרון מצויין !
צור גיבוי במספר במקומות שונים כדי להגן על עצמך ועל המידע שכל כך חשוב לך !


שלב שני : החלו בשלב גיבוי המידע

הכינו לוח זמנים לגיבוי קבוע של המידע שלך .
סמוך אך ורק על עצמך בעניין גיבוי המידע !
החל בתהליך גיבוי המידע הכי חשוב שלך .


שלב שלישי : התאימו את אסטרטגיית הגיבוי לצרכים שלכם

כדי ליצור תכנית גיבוי מושלמת לצרכים שלכם, חשבו עד כמה חידוש המידע שלכם הוא דינמי, אם חידוש המידע שלכם הוא באופן שבועי, אז גיבוי באופן יומי הוא מצויין, אם חידוש המידע שלכם הוא בכל שעה, כנראה שתצטרכו לבצע גיבוי מספר פעמים ביום .
חשבו על דרך כלשהי שהגיבוי שלכם ישמר במספר מקומות שונים .
גיבוי מלא לכל המידע שלכם יכול לקחת המון זמן, לכן חשוב לגבות אך ורק קבצים חדשים או קבצים קיימים שעברו שינוי מסויים, זוהי הדרך הכי מהירה ויעילה לגיבוי אמין ! גיבוי כזה נקרא – Incremental Backup – לדוגמא : אם אתם מריצים גיבוי זה בכל סוף יום עבודה, זה מגן על כל המידע החדש שהתווסף לגיבוי הקיים, וכל המידע שהיה קיים כבר מגובה בגיבוי השבועי, כך שכל המידע שלכם נשמר בכל זמן נתון .


שלב רביעי : תהיו בטוחים לבחון את הגיבוי שלכם בכל עת

לעולם אל תסמוכו על הגיבוי שלכם, תבדקו אחת ליום שכל המידע החדש שלכם אכן מגובה והתווסף לגיבוי הקיים . כדי לוודא שהגיבויים שלכם אכן מגובים, כדאי לבדוק מעת לעת את עבודת הגיבוי על ידי הניסיון לשחזר אותם למיקום חלופי . לכל תוכנת גיבוי יש בדרך כלל "דו"ח גיבוי" שיכול להציג לך דו"ח מפורט על הקבצים שגובו או לא גובו, כך תוכלו לעקוב בכל יום שאכן התוכנה שלכם אמינה והמידע מגובה .


שלב חמישי : גיבוי של הגיבוי של הגיבוי …

רוב האנשים בטוחים שלהעביר תמונות, מסמכים,קטעי וידאו או מסמכים חשובים אחרים לדיסק און קי זה פתרון לגיבוי מושלם, אך לא זהו רק השלב הראשון בתהליך הגיבוי. על מנת ליצור גיבוי מושלם יש צורך לפחות בשתי מקומות אחסון שונים ושתי עותקים שונים של גיבוי .

נקודה חשובה נוספת היא לא לאחסן את שתי הגיבויים שלכם באותו מקום אחסון (דיסק און קי או דיסק קשיח חיצוני) . תקחו את המקרה הכי גרוע של שריפה או שטפון או משהו כזה, במידה ואמצעי האחסון שלכם נפגם אז שתי הגיבויים שלכם הלכו לאיבוד, לכן יש צורך לגבות את המידע בשתי מקומות שונים !

אז לבטחון הנפשי שלכם מפני אובדן המידע שלכם נסכם זאת בכך שתצטרכו מינימום שלושה גיבויים של המידע שלכם : המידע המקורי – גיבוי למידע המקורי – וגיבוי של הגיבוי .

גם אם אתם לא "חברה" גדולה שמנהלת מידע נרחב, גיבוי המידע האישי שלכם הוא רצוי ונחוץ, עוד דבר חשוב זה שאחד מהגיבויים הנ"ל יהיו מאוחסנים אונליין כגון – אחסון "ענן" .


ג'ליין נותנים לכם דוגמה לגיבוי מושלם! 
צרו קשר
Coi בניית אתרים
0